Volby_2017
VOĽBY 2017
11. októbra 2017
Fotoaparát
Foto kniha – Ladomirová
1. Apríla 2018
Pozvanka_OZ_obrázok

Dňa 02.11.2017

Na základe objednávky havarijného stavu rozvádzača verejného osvetlenia, bol vymenený starý rozvádzač VO za nový. Aj po vymenení nového rozvádzača VO pri zapnutí svetiel, stále vyhodilo istič  na hlavnom rozvádzači VO. Zistilo sa, že na svetelnom okruhu “nižný koniec”, je počet svetiel 39 a na svetelnom okruhu “vyšný koniec”, je počet svetiel 23. Pretože istič nezvládal nápor energie pri zapnutí 39 svetiel, bolo 6 svetiel z “nižný koniec”, pridaných na okruh “vyšný koniec”, čím sa vyrovnalo napäťové zaťaženie v pomere 29/33. Výmena rozvádzača VO a odstránenie poruchy na VO stálo obec cca. 1700,- EUR. Veríme, že v budúcnosti už nebude problém s osvetlením obce.

Verejné osvetlenie je časovo nastavené od pondelka do nedele nasledovne:

Hlavná ulica:

  • Zapnutie podľa stmievacieho spínača – vypnutie 24:00 hod.
  • Zapnutie: 05:00 hod. – vypnutie 06:00 hod.

Obec:

  • Zapnutie podľa smievacieho spínača – vypnutie 22:00 hod.
  • Zapnutie: 05:00 hod. – vypnutie 06:00 hod.

AK VEREJNÉ OSVETLENIE V UVEDENOM ČASE NEBUDE FUNGOVAŤ, RESP. MÁTE ZÁUJEM O INÉ NASTAVENIE VEREJNÉHO OSVETLENIA, PROSÍM KONTAKTUJTE STAROSTU OBCE.

Ďakujeme za trpezlivosť!

Dňa 02.08.2017

Týmto oznamujeme, že z dôvodu poruchy na verejnom osvetlení, nie je možné večer zapnúť verejné osvetlenie. Doposiaľ sa porucha nenašla, aj po obhliadke pracovníkov Východoslovenskej distribučnej spoločnosti a.s., kde bola porucha nahlásená. Pri zapnutí verejného osvetlenia sa neustále vyhadzujú poistky. Podobná porucha bola odstránená cca. pred 3 týždňami. Pravdepodobne je porucha v hlavnom rozvádzači, ktorý je umiestnení pri hlavnej ceste a ktorý je v hroznom stave. Jeho demontovanie a vytvorenie nového rozvádzača s novými súčiastkami bude stáť obec cca. 1500,- EUR. Preto prosíme občanov o trpezlivosť. Ďakujeme. Aktuálny stav rozvádzača si môžete pozrieť dole.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *